راهنمای نویسندگان

همایش علمی مدیریت اطلاع رسانی پزشکی؛ چشم اندازها رویکردها و فرصت ها

ساختار چکیده

چکیده مقاله بایستی در ۴ بخش به ترتیب با عناوین زیر نوشته شده باشد:  

  • مقدمه وهدف، که شامل زمینه مساله (در حد سه تا چهار جمله) و هدف از انجام پژوهش (در حد یک تا دو جمله) است.
  • مواد و روش‌ها، که در آن اطلاعات مربوط به جامعه، نمونه، شیوه نمونه گیری و ابزارها ذکر می‌شود (در حد سه تا چهار جمله)
  • یافته‌ها، که یافته‌های اصلی و مهم پژوهش (در حد سه تا چهار جمله) را شامل می‌شود.
  • نتیجه گیری، نتیجه گیری از پژوهش (در حد سه تا چهار جمله) نوشته می‌شود.

در هنگام ارسال چکیده مقالات، “فایل اصلی” بایستی شامل مشخصات نویسندگان (نام و نام خانوادگی تمام نویسندگان به ترتیب اولویت، رشته تحصیلی، مرتبه علمی، وابستگی سازمانی، شماره تماس ، ایمیل و شماره ORCID) باشد. همچنین نویسنده مسئول مقاله نیز مشخص شود. “فایل بدون نام” نیز صرفا در برگیرنده چکیده مقاله باشد.

چکیدۀ مقاله باید به زبان فارسی حاوی حداکثر ۵۰۰ کلمه، با فونت B نازنین، با سایز ۱۲ و فاصله سطر ۱ با نرم افزار Word  نسخۀ ۲۰۰۳ به بالا تایپ شده و در بازه زمانی مشخص شده به سایت همایش به آدرس https://mliscongress.ir/ ارسال شود.

لطفا توجه نمایید : از آنجا که چکیده در قالب فایل Word بایستی ارسال شود، برای این که فرمت چکیده تنظیم شده هنگام ارسال تغییر نکند، حتما بعد از این که چکیده در نرم افزار Word نوشته شد از منوی Word Options گزینه Save را انتخاب کرده و سپس در مربع مربوط به Embed fonts for the file تیک زده سپس Ok نمایید و پس از آن نسبت به ذخیره فایل و ارسال آن اقدام کنید.

مراحل بررسی و داوری مقاله

پس از دریافت چکیده‌ها، ابتدا چکیده‌ها توسط اعضای کمیته علمی همایش ارزیابی خواهند شد. شایان ذکر است فقط چکیده مقاله‌هایی بررسی می‌شوند که با رعایت ساختار تعیین شده، به سایت همایش تا پایان وقت اداری ۱۵ مهرماه  سال ۱۴۰۲ ارسال شده باشند.

به روز رسانی: مهلت ارسال چکیده تا پایان وقت اداری ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ تمدید شد.

در مرحله بعد پس از بررسی چکیده ها توسط کمیته علمی، نتایج داوری در ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ اعلام  می گردد. چکیده‌های پذیرش شده روی سایت همایش اطلاع رسانی خواهد شد. همزمان چکیده‌هایی نیز برای ارائه به شکل پوستر پذیرفته می‌شوند که توضیحات مربوط به تهیه پوستر نیز منتشر خواهد شد.

شرایط پذیرش مقاله

  • چکیده باید کاملاً جنبه پژوهشی داشته باشد و اصول کلی نظری و روش شناسی در آن مراعات شده باشد. در خصوص چکیده پژوهش‌های کیفی نیز بایستی روش شناسی پژوهش کاملا رعایت شده باشد.
  •  چکیده باید اصیل بوده و در صورت چاپ در مجله یا ارائه در کنفرانس دیگر ذکر گردد.
  •  پذیرش چکیده می‌تواند منوط به انجام اصلاحات پیشنهادی از جانب داوران باشد
  •  چکیده‌های پذیرش شده با نظر کمیته علمی به صورت سخنرانی یا پوستر ارائه خواهند شد
  •  ارزش علمی چکیده‌هایی که به شکل پوستر پذیرش می شوند،  معادل چکیده‌های ارایه شده به صورت سخنرانی است
  •  سقف مجاز ارسال چکیده برای هر فرد به عنوان نویسنده اول ۲ چکیده است. اگر نویسندگانی در بیش از ۲ چکیده به عنوان نویسنده اول مشخص شده باشند همۀ چکیده‌‌های ایشان از چرخه داوری مقالات حذف خواهد شد.

مقاله های پذیرفته شده در همایش در لوح فشردۀ مجموعه مقالات هفتمین همایش ملی کتابداران و اطلاع رسانان سلامت  منتشر خواهد شد. همچنین مقالاتی که با نظر کمیته علمی به عنوان مقالات برگزیده انتخاب شوند به مجله Journal of Medical Library and Information Science معرفی خواهند شد.

پیمایش به بالا